Teslimat Şartları

Çalıştığımız kargo firmaları:

Yurtiçi sevkiyatlar için Aras Kargo ve Sürat Kargo ile çalışıyoruz.

Yurtdışı sevkiyatlarımız için FedEx veya DHL ile çalışmaktayız.

Siparişlerimiz kaç gün içerisinde kargoya verilir?

Ödemesi yapılmış siparişinizi, işgünü içerisinde öğlen saat 12:00’a kadar almışsak aynı gün kargoya verebiliyoruz. Cumartesi alınan siparişler çoğunlukla Pazartesi günü kargoya verilir.

Sipariş teslim süresi kaç gündür?

Normal şartlar altında siparişleriniz kargoya verildikten sonra İstanbul içi 1-2 iş gününde, İstanbul dışı 1-5 iş günü arasında tarafınıza teslim edilir.

Özellikle Aras Kargo ve Sürat Kargo’nun şubelerinin bulunmadığı beldelerde yaşayan müşterilerimiz için Aras Kargo mobil hizmet adı altında özel hizmet sunmakta, bu nedenle teslim süresi 5 güne kadar uzamaktadır.

Yurtdışı sevkiyatlarda teslimat süreleri ve şartları nasıldır?

Yurtdışı sevkiyatlar, çalıştığımız hava kargo firmasının doğrudan uçuş ve yer hizmetlerine bağlı olarak 1-7 iş günü arasında teslim edilmektedir. Ayrıca varış ülkesinin gümrük politikaları da teslimat süresine doğrudan etki etmektedir.

Genel itibarı ile yurtdışı sevkiyatlarda bireysel tükem amaçlı siparişlerde sorun yaşanmamaktadır. Yurtdışı sevkiyatlarda gümrük işlemlerinin rahatça yapılabilmesi için ürün ile birlikte fatura ve MSDS belgesi de gönderilmektedir.

Ancak varış ülkesinin mevzuatından dolayı ürünlerin gümrükte tutulması, imha edilmesi veya müşteriye teslim edilememesi nedeni ile firmamız sorumluluk almamaktadır. Karşı ülkenin gümrüğünde oluşabilecek gümrük vergisi, resim ve benzeri harç bedelleri ile gümrük komisyoncusu masraflarının ödenmesi yükümlülüğü müşteriye aittir. Müşterilerimiz sipariş verirken bu hususları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Kargo geldiğinde adresimde bulunamayacaksam ne yapmam lazım?

Bu durumu önceden bilebiliyorsanız, bize bildirdiğiniz takdirde siparişinizi istediğiniz gün kargoya teslim edebiliriz.

Fakat önceden tahmin edemediğiniz bir nedenle adresinizde bulunamayacaksanız size en yakın Kargo şubesini arayıp, bir kargo beklediğinizi, dağıtıma çıkarılmayıp şubede bekletilmesini ve kargoyu şubeden alacağınızı bildirdiğiniz takdirde Aras Kargo siparişinizi 3 iş gününe kadar şubede bekletebilmektedir.

Diyelim ki şubeyi arayamadınız, kargo geldi ve sizi adresinizde bulamadı. Bu durumda kapınıza bir bildirim bırakılmış olması lazım. Genelde kapıya bu şekilde bildirim bırakılmadığı durumlarla çok sık karşılaşıyoruz. Bu nedenle size kargo çıkışı ile ilgili tarafımızdan e-posta mesajı geldikten sonraki günden itibaren durumunuzu karo şubesine bildirmenizi tavsiye ederiz.